Младоци носят успеха на ЦСКА в последния мач от подготовката (ВИДЕО)

08 юли 2023, 20:44 часа • 3196 | прочитания

ЦСКА приключи с инфарктен успех предсезонната си подготовка в Австрия. „Армейците“ надвиха с 2:1 местния ВШГ Тирол в контролна среща, изиграла се на стадиона в град Нойщифт. Победният гол за "червените" падна в 90-ата минута и бе дело на младия талант Павел Жабов, който се възползва от прекрасна асистенция на друг перспективен състезател - Илиан Антонов.

Още: Локо София изнесе футболна лекция за 38 минути и направи важна крачка към спасението

Още: 5-голов спектакъл не попречи на Венци Стефанов да избухне срещу формата на Първа лига (ВИДЕО)

Първото попадение за столичния гранд отбеляза Марселиньо Кареасо през първата част. Основна роля за успеха има и Димитър Евтимов, който се отличи с няколко бляскави спасявания. На два пъти гредата също помогна на ЦСКА, чийто съперник пропусна още доста положения.

А ЕТО КАКВО СТОРИ ЛЕВСКИ В ПОСЛЕДНАТА СИ КОНТРОЛА: Расизъм, червен картон и куп положения: Левски и АПОЕЛ Никозия не се победиха (ВИДЕО)

Българският вицешампион откри резултата в 7-ата минута. Кареасо получи подаване на границата на наказателното поле, преодоля защитник и матира противниковия страж за 1:0. Тирол отвърна с няколко чудесни възможности за гол. Стражът на "армейците" обаче се намеси феноменално при всички опасности. Той все пак остана безпомощен в 28-ата минута, когато Ник Прелец възстанови паритета. До почивката Евтимов отново отрази добър удар и съхрани равенството.

Още: "Хулио Веласкес не е Илиан Илиев и не пречи на никого! Боримиров оправдава провалите на Левски с мен"

Още: Илиан Илиев призна: Националният отбор "страда" заради Черно море

В началото на втората част Кареасо не съумя пак да се разпише. Появилият се като резерва под рамките на вратата - Густаво Бусато, и гредата спасиха червените" от нови инкасирани попадения. В 69-ата минута страничният стълб за втори път се оказа последна преграда пред австрийския тим.

ОЩЕ: Легенда на ЦСКА: Плюс е, че Илич остана, новите ще ги видим на терена

ЦСКА стигна до победата в последните секунди на редовното време. Илиян Антонов проби чудесно отдясно и намери Павел Жабов, а младият нападател стреля точно в долния десен ъгъл на вратата за крайното 2:1.

ОЩЕ: ВАР-ът на Actualno: ЦСКА гърми, Левски спи

Още: "Златната резерва" на Левски, която може да пренапише 111-годишната история на "сините"

Още: Арда атакува Европа с бюджет от 9 милиона лева, родопчани отмъкват капитана на ЦСКА 1948 без пари

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес