Лудогорец разби Хебър и гледа смело към финала за Купата на България (ВИДЕО)

24 април 2024, 21:00 часа • 2094 прочитания

Лудогорец разби Хебър Пазарджик с 4:0 у дома в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България. Рик Джонатан се отличи с две попадение през първото полувреме. След почивката Диниш Алмейда и резервата Спас Делев също се разписаха. Реваншът между двата отбора е през следващата седмица.

Рик Джонатан с бързи голове

Разградчани успяха да вземат аванс в резултата още в четвъртата минута на мача. Франсиско Гомес центрира, а Рик Джонатан засече за 1:0. Петър Дебърлиев изби шут на Текпетей, преди в 22-вата Джонатан да удвои аванса на "орлите", материализирайки многоходово нападение. Момчетата на Любо Пенев пропиляха няколко шанса.

ОЩЕ: Защитник на Лудогорец е №1 в Европа

ВАР-ът на Actualno

"Орлите" довършиха "гробарите"

В 55-ата минута на срещата "зелените" достигнаха до трети гол. Тодор Неделев центрира от ъглов удар, а Педро Нареси отклони за Диниш Алмейда, който от близко разстояние също вкара във вратата на гостуващия отбор. Малко преди края на редовното време Спас Делев с добавка оформи крайното 4:0, след като Дебърлиев беше отбил шут на Матиас Тисера.

ОЩЕ: Дерменджиев постави цел пред Лудогорец: Искам да спечелим титлата и Купата