Звездата на българския футбол Илия Груев, който направи невероятен сезон с английския Лийдс в Чемпиъншип, е имал шанс да премине в клуб от Висшата лига или Бундеслигата. Неговият отбор обаче е отклонил оферти от клубове от тези първенства, тъй като настоява за по-голяма трансферна сума.
Още: БФС пощади Левски и Ботев Пловдив - разминаха се само с глоби след ексцесиите на „Герена“
Още: Сираков се смили и „размрази“ звезда на Левски, явно новият му договор се пече
Лийдс иска поне 10 милиона паунда за Илия Груев
Авторитетното изданиe Sky Sports Germany съобщава, че от Лийдс са поставили трансферна цена на Груев в размер на 10-15 милиона паунда. Това е значително по-висока сума спрямо оценките на специализирания портал Transfermarkt - там оценяват българския национал на 5 милиона евро (около 4,3 млн. паунда).
Груев желан от клубове от Висшата лига и Бундеслигата
Илия Груев имаше реален шанс да заиграе в елита на Англия, но неговият отбор загуби финалния плейоф срещу Саутхямптън. По-рано стана ясно, че интересът към българина от Бундеслигата не е от кой да е клуб, а от финалиста в Шампионска лига Борусия Дортмунд, който следи Груев изкъсо.
Още: Вили Вуцов след дебюта на Светльо за Левски: Една голяма мечта на фамилията се сбъдна
Очевидно клубовете, проявяващи интерес към Груев, искат да го привлекат на по-ниска цена от 10 милиона паунда. На този етап от Лийдс не възнамеряват да се разделят с полузащитника на подобна цена.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Време е някой да подшушне на дон Треньор да спре с това, че Левски бил най-добрият отбор“
Още: Нервите на Попето не издържат: Ситуацията в Ботев не е добра, директорите да излязат и да кажат нещо
Още спортни новини четете в Actualno.com!