Левски надви Ботев Враца в 5-голов трилър (ВИДЕО)

07 септември 2024, 20:14 часа • 2195 прочитания

Българският гранд Левски успя да победи Ботев Враца с 3:2 в контрола, изиграна на стадион "Георги Аспарухов". Евертон Бала, Мустафа Сангаре и Келиан ван дер Каап отбелязаха трите гола за домакините, докато Иван Василев и Даниел Генов се разписаха за врачани.

Левски победи Ботев Враца в контрола

Бала откри резултата в седмата минута, а 13 минути по-късно Сангаре удвои. В средата навторото полувреме Иван Василев върна един гол, но само пет минути по-късно Ван дер Каап вкара трети гол за Левски. Даниел Генов оформи крайния резултат с гол 120 секунди по-късно.

Левски - Ботев Враца

Фабио Лима се контузи

Малко по-късно Ботев можеше да вкара и трети гол, но уцели греда. Левски пък завърши мача в намален състав, след като Фабио Лима се контузи, а Станислав Генчев бе използвал всички свои играчи и нямаше с кого да го замени.

Ботев Враца вече има нов треньор - Христо Янев, който обаче не води отбора в контролата. Той бе назначен на поста едва вчера (6 септември). Левски пък загря за подновяването на сезона в Първа лига, където идната седмица се изправя срещу ЦСКА 1948.

ОЩЕ: Мъри Стоилов докара и Ал Бънди да гледа най-добрия чужденец в Левски! (ВИДЕО)