"Класика" изстреля Черно море пред Левски и Славия (ВИДЕО)

17 март 2023, 16:52 часа • 2037 прочитания

Отборът на Черно море записа убедителна победа над Септември София с класическото 3:0 като домакин в откриващия мач от 24-ия кръг на Първа лига. На стадион "Тича" домакините не оставиха никакви шансове на столичани и напълно заслужено спечелиха трите точки.

След само пет минути игра Исмаил Иса намери Мазир Сула, който успя да открие за "моряците". В 39-ата минута пък самият Иса успя да се отчете с попадение, възползвайки се от асистенция на Арлинд Дакай, за да удвои аванса на Черно море.

В средата на второто полувреме Сула асистира за Влатко Дробаров, който оформи крайното 3:0. С победата Черно море се изкачи до петото място с 39 точки, изпреварвайки Левски и Славия, които са с 38 и с мач по-малко. Септември остава на 11-о място с 22 пункта.