Хърватин и нидерландец спасиха Ботев Пловдив от издънка в първата им контрола за 2024-та

19 януари 2024, 14:06 часа • 1125 прочитания

Хърватин и нидерландец спасиха Ботев Пловдив от издънка в първата контрола на тима за 2024 година. „Канарчетата“ срещнаха днес градския съперник Марица, а срещата, която се игра на спортен комплекс „Никола Щерев - Старика“ завърши при резултат 2:2.

Марица изненадващо поведе

Ботев започна годината с равенство 2:2 срещу Марица 0:1 Янко Ангелов (27’) 0:2 Веселин Марчев (35’) 1:2 Мартин Секулич (39’) 2:2 Дилан Мертенс (71’)

Posted by Botev Plovdiv on Friday, January 19, 2024

В първите минути на срещата двата тима си размениха по едно доста добро положение, но до гол така и не се стигна. Такъв все пак падна в 27-ата минута, когато гостите от Марица поведоха. Янко Ангелов се разписа с много хубав удар около точката за изпълнение на дузпа. По-малко от десет минути по-късно Марица стигна до второ попадение. След центриране на Свилен Щерев, Веселин Марчев с глава не остави никакви шансове на младия вратар на Ботев Стефан Смъркалев.

Ботев отвърна на удара

Дилан Мертенс

Попадението на гостите смути футболистите на Ботев и четири минути по-късно те върнаха едно попадение. Папазов намери отлично Мартин Секулич в наказателното поле на Марица и хърватинът с прецизен удар се разписа. След това темпото на игра спадна и по-опасните ситуации пред една от двете врати липсваха. В 72-ата минута Ботев успя да изравни. Нидерландецът Дилан Мертенс стана автор на гола, след като със страхотен удар от разстояние матира вратаря на Марица.