Два тима от Първа лига напират за бивш халф на Левски и Литекс

14 юни 2024, 16:19 часа • 3051 | прочитания

Два тима от Първа лига напират за бивш полузащитник на Левски и Литекс. Става въпрос за 30-годишния халф Симеон Славчев, към когото има сериозен интерес от Локомотив Пловдив и столичния му съименник. Това съобщиха колегите от БТА.

Още: Лудогорец победи измъчено последния в Първа лига, бразилец с миг магия (ВИДЕО)

Още: Славия запази надежди за топ 8 с шедьовър и успех в 6-голово шоу (ВИДЕО)

Симеон Славчев става свободен агент

Симеон Славчев за последно носи екипа на полския Виечиста Краков. Бившият национал на България прекара два сезона в тима, като помогна на отбора да се класира до третото ниво на местния футбол. Опитният полузащитник има договор с клуба до лятото на 2025-та, но се е споразумял с ръководството на полския тим да го прекрати по взаимно съгласие.

Симеон Славчев Евандро Левски ЦСКА

Кариерата на Славчев

Симеон Славчев е юноша на Литекс като през кариерата си е играл още за Чавдар Етрополе, Спортинг Лисабон, Болтън, Аполон Лимасол, Лехия Гданск, Карабах, Левски, Локомотив София и Виечиста. Той е шампион на България с Литекс, както и на Азербайджан с Карабах. С Аполон Лимасол пък вдига Купата на Кипър. Халфът има 25 мача за представителния отбор на България.

Още: Защо Гунди и един от най-великите футболисти на България не играха заедно? Разказ от първо лице (ВИДЕО)

Още: Лудогорец с щедро дарение за изгорялата гимназия в Трявна

По-рано днес тим от Първа лига представи Любослав Пенев.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес