ЦСКА 1948 си спечели правото да се изправи срещу ЦСКА в бараж за класиране в квалификационните кръгове на турнира Лига на конференциите. Отборът от Бистрица завърши кампанията на седмото място с 52 точки и изпревари Арда Кърджали с пункт. В последния си двубой от редовния сезон възпитаниците на Валентин Илиев надвиха Славия с 2:0 на стадион „Александър Шаламанов“.
Още: Илиан Илиев посочи формулата си за подобряване на българския футбол
Още: Ако това е вратарят на Левски, жална им майка на „сините“ срещу ЦСКА
Педриньо и Никола Илиев пратиха ЦСКА 1948 на бараж
Гостите стартираха силно срещата и поведоха в резултата едва в петата минута, когато Педриньо се възползва от хубав извеждащ пас и матира Светльо Вуцов. Роберто Райчев стреля опасно с глава, а секунди по-късно попадение на ЦСКА 1948 бе отменено заради засада. В 39-ата минута Карагерен отправи шут близо до целта. В края на полувремето двамата вратари се отчетоха с по една важна намеса.
ОЩЕ: ЦСКА отмъква трансферна цел на Левски?
Още: Лудогорец вече има по-слаб полусезон от есента - нова грешка даде лъч надежда на Левски за титлата!
Още: "Боримиров използва сплашване. Той е съмнителен човек"
ЦСКА 1948 е на бараж!
След почивката "червените" нанесоха своя втори удар. Недялко Пишевич намери Никола Илиев, а младежкият национал прониза Вуцов в 63-тата минута. До края на сблъсъка Тони Тасев пропусна за "белите", а Педриньо пропиля златна възможност да сложи точка на спора. Славия финишира кампанията на 10-място с 43 точки.
Ден по-рано „армейското“ пропадане продължи: Слаб ЦСКА се срина срещу Локомотив Пловдив (ВИДЕО и подробности вижте в линка).