Българин избухна срещу бившия си тим в Първа лига! Треньор е в открит конфликт със звезда

08 март 2025, 15:15 часа • 2831 | прочитания

ЦСКА 1948 постигна ценен успех над Локомотив Пловдив с 2:1 в двубой от 24-тия кръг на Първа лига. Бившият футболист на "смърфовете" Петър Витанов отбеляза и двете попадения за домакините, като второто от тях падна в добавеното време на мача. Резервата Диого Абреу бе точен за "черно-белите". След срещата старши треньорът на гостите Душан Косич намекна за конфликт със звездата на тима Димитър Илиев.

ЦСКА 1948 надви драматично Локо Пловдив

Претенции за дузпа на гостите не бяха уважени в самото начало. Последваха две добри намеси на вратаря на пловдивчани Боян Милосавлевич, който спаси удари на Сердюк и Джонатан. Кирилов също се отчете с пропуск, преди в 40-ата минута Витанов да засече подаване на Джонатан Перейра за 1:0.

ОЩЕ: БФС прибира 16 000 лв. от Вечното дерби, глупост от публиката докара проблем на Левски

На старта на втората част гол на Евгений Сердюк бе отменен заради засада. В 61-вата минута появилият се от скамейката Абреу шутира от границата на наказателното поле и възстанови паритета по красив начин. Във втората минута от добавеното време суматоха в наказателното поле на Локо Пловдив позволи на Витанов да отнеме топката, да финтира бранител и да преодолее противниковия страж за 2:1. ЦСКА 1948 се изкачи на 10-о място с актив от 28 точки, докато "черно-белите" са 12-и с 23 пункта.

Поражение за "черно-белите" в Бистрица

Posted by Lokomotiv Plovdiv on Saturday, March 8, 2025

Косич и Илиев не се разбират

След двубоя старши треньорът на Локомотив Душан Косич коментира избора си да остави звездата на отбора Димитър Илиев за пореден път на скамейката. "Аз дори съм по-недоволен от факта, че той (б.р. Димитър Илиев) е резерва. От деня, в който дойдох, знам, че той е голям играч, звезда. Вие ме питате всеки двубой, всяка седмица защо той не е в състава. Аз очаквам много повече от него. Днес видях шанс да го пусна в игра и неговият опит да помогне на отбора, но пък ние отново загубихме. Последният път, когато го пуснах, отново загубихме от Септември. Знам, че съм нов в България, знам как се случват нещата, но трябва да мисля за нещата, които се случват сега, а не за тези, които са се случвали преди години.

Днес имаше шанс да играе, за следващия мач не мога да кажа все още нищо. Със сигурност не е добре, ако имаш играчи, които не са щастливи в съблекалнята. Но това са нормалните неща във футбола. Ситуацията ще бъде още по-трудна след тази загуба. Ние трябва да намерим разрешението на ситуацията и да се върнем на победния път", каза наставникът на "смърфовете".

ОЩЕ: Звезда на елитен български клуб привлече вниманието на руснаци и французи

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес