Берое удари Славия за четвърти път този сезон

25 април 2014, 21:59 часа • 11514 прочитания

Славия загуби за четвърти път от Берое този сезон. В мач от 35-ия кръг на "А" група гостите от Стара Загора надделяха с 1:0 на стадиона в "Овча купел" след гол на игралия на висота Жуниор Мапуку. Двойникът на Джибрил Сисе наказа Георги Петков в 43-ата минута за радост на 30-ата фенове на "зелените", подкрепящи любимците си в гостуването в София.

В наглед нормалното протичене на мача вниманието привлече съдията Александър Костадинов, който беше безобразен. Реферът подмина няколко ситуации за дузпи в наказателното поле на Славия. Най-скандалното се случи в 74-ата минута. Тогава Тадей Апатич спря топката с високо вдигната си ръка, но Костадинов не посочи бялата точка.

Все пак Берое заслужено стигна до победата, след като през по-голямата част от мача избраниците на Петър Хубчев надиграваха противника на подгизналия терен в "Овча купел". Старозагорци дори могат да съжаляват, че не записаха по-изразителна победа, тъй като Мапуку имаше още няколко изгодни ситуации за гол, а появилият се на смяна през втората част Самир Аясс не успя да отбележи, след като се беше озовал сам срещу Георги Петков. На опитния страж му се наложи да вади топката от мрежата си малко преди почивката. В 43-ата минута Игор Джоман изведе в коридор изрусеният тъмнокож нападател Жуниор Мапуку, който напредна и реализира без проблем, след като се озова се очи в очи с Георги Петков - 0:1.

Това бе пета поредна победа за Берое срещу "белите", а след нея Петър Хубчев и футболистите му са сигурни и на теория за следващия сезон в "А" група, докато на Славия ще се наложи да потрепери.

С победата на "Овча купел" старозагорци оставиха жива интригата в дъното на класирането. Славия има 46 точки, а Черноморец е с 38, но и с мач по-малко. Момчетата на Петър Хубчев пък са убедителен лидер във втората половина на класирането с 55 точки.