Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Бербатов скочи на ДПС: Безогледно и недопустимо използват името ми

13 май 2014, 16:03 часа • 3060 прочитания

Чрез своя профил във фейзбук Димитър Бербатов коментира опитите за политическа агитация с неговото име.

Още: "Прекарвах десетки ютии и прахосмукачки с автобуса на ЦСКА, на Левски им конфискуваха всичко" (ВИДЕО)

Още: "При толкова много чужденци не знам защо първенството ни все още се казва българско"

Зрители на Нова ТВ сигнализираха, че в Свиленград се разпространяват календарчета с образа на Бербатов и намек за политическа агитация от страна на една от партиите, които ще участват в предстоящите избори за европейски парламент.

Бербатов явно е разбрал за случилото се и побърза категорично да отрече каквото и да е участие в предизборната кампания.

Ето какво написа българският голмайстор:

Още: Български национал предпочете унгарското първенство пред Първа лига

Още: Официално: ЦСКА назначи бивш национал на ръководен пост в клуба

„Днес се събудих с откритието, че участвам в предизборна кампания. Утре може да е друга партия или фирма, припознала ме като своя човек. Това с календарчето и номера на бюлетината нито е невинно, нито изглежда да е направено без знанието на авторите и бенефициентите, още повече, при липсата на официална реакция и разграничаване от страна на съзнателно или несъзнателно замесените в това. Аз съм Димитър Бербатов. Името ми на милиони фенове на футбола по света им говори нещо. Днес вкарвам голове за „Монако“. Имам и фондация - кауза, зад която публично съм застанал. Нека е ясно! Когато реша да застана зад нещо друго, или да бъда лице на каквото и да било, ще го направя, както съм го правил и досега - публично и официално. Всичко останало е безогледно и недопустимо използване на името и образа ми без мое съгласие.“

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Лазаров
Димитър Лазаров Отговорен редактор
Новините днес