Везенков получи рекорден брой минути при тежка загуба на Сакраменто (ВИДЕО)

08 януари 2024, 10:33 часа

Баскетболната звезда на България Александър Везенков записа рекорден брой минути в игра за Сакраменто при тежката загуба от Ню Орлиънс Пеликанс със 100:133 точки в мач от редовния сезон в НБА. Българинът остана на паркета общо 21 минути.

Везенков игра 21 минути за Сакраменто

До момента Александър Везенков бе получавал най-много 20 минути на паркета - при загубата от ЛА Клипърс на 13 декември. В последните мачове той все оставаше на пейката, но сега треньорът Майк Браун го върна в игра, макар и Сакраменто да не извлече добър резултат от срещата.

Саша записа 11 точки и 2 борби

За 21 минути Александър Везенков успя да се отчете с 11 точки и 2 борби. Спортист номер 1 на България бе 4/9 при стрелбата и 1/5 при опитите за три точки. Ню Орлиънс обаче скри шапката на съперника с феноменална игра и напълно заслужено стигна до разгромната победа.

ОЩЕ: Редом до Йокич и Дончич: Александър Везенков в топ 10 баскетболисти на Европа