Йордан Минчев блести за Спиру Шарлероа в Европа

16 октомври 2024, 23:32 часа • 556 прочитания

Националът на България по баскетбол Йордан Минчев изигра много силен двубой за своя отбор Спиру Шарлероа за Купата на ФИБА Европа. Той имаше значителен принос за победата на белгийския тим над Норкьопинг Долфинс с 97:85 (23:22, 28:19, 19:17 27:27) в среща от втория кръг в група G на турнира.

Минчев с основен принос за победа на Спиру Шарлероа

Минчев бе сред най-полезните за Шарлероа и се отличи с 18 точки, 4 борби и 1 асистенции за 22 минути на терена. Домакините от Швеция успяваха на моменти да затруднят съперника си. Това се случваше най вече през първото полувреме, а през вторите 20 минути гостите държаха инициативата.

ОЩЕ: "Трагедия! Държавата трябва да се стегне!": 3 основни клуба отказаха участие в елитния баскетбол (ВИДЕО)

Белгийският отбор постигна втори пореден успех и дели върха в подреждането в групата заедно с гръцкия Маруси. Най-резултатен за тях бе Коби Уилямс с 24 точки, 2 борби и 6 асистенции. В следващия си мач от турнира Шарлероа ще бъде домакин на Маруси на 23 октомври.

Костадинов дебютира с победа

Друг национал Константин Костадинов дебютира за испанския си тим Ла Лагуна Тенерифе при победата като гости на гръцкия Колосос Родос със 71:47 (15:13, 25:8, 19:20, 12:6) в среща от втория кръг в група С на Шампионската лига на ФИБА. Българинът завърши с 2 точки за 14 минути, а след втория си успех в групата Тенерифе оглави временното класиране.

ОЩЕ: "По-лесният път на България до олимпийски игри": Как се развива баскетбол 3х3 у нас? (ВИДЕО)