Турция остава готова да обмисли възможността за закупуване на руски самолети Су-35 и Су-57, ако Анкара не успее да се договори с Вашингтон относно доставките на американски изтребители. Това заяви директорът на отдела за отбранителна промишленост на Турция Исмаил Демир, предава телевизионният канал NTV.
Още: Американски сенатори: Тръмп повтаря пропагандата на Путин, срамно е (ВИДЕО)
Още: Тръмп прегърна путинизма, нарече Зеленски "диктатор" и "средно успешен комик"
„Ако след ситуацията с F-35 САЩ не одобрят сделката за F-16, тогава Турция няма да остане без алтернатива. По всяко време темата за Су-35 и Су- 57 може да бъде отворена отново“, цитира телевизията думите на Демир, допълва агенция Фокус.
По-рано президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган заяви, че САЩ може да продадат F-16 на страната след решението да изключат Анкара от проекта за изтребителите F-35.
По информация на Reuters Турция е поискала от САЩ да закупи 40 изтребителя F-16, както и да модернизира около 80 американски самолета от този тип, с които разполага Анкара към момента.
Още: Републикански сенатор за Путин: Или в затвора, или екзекутиран, не може да му се вярва! (ВИДЕО)
Още: Руски военни самолети са забелязани да летят край бреговете на Аляска (ВИДЕО)