Няма данни за пострадали български граждани при наводненията в Япония, при които загинаха 46 души, а 48 се водят за безследно изчезнали. До момента наши сънародници не са се обръщали за помощ към посолството ни в Токио, съобщават от външно министерство.
Още: Докато спи: Мъж закла жена си, сънувал, че му изневерява
Още: Мир в Газа за 7 години? Посредниците с нов план за Израел и "Хамас"
Най-сериозно пострадали са префектурите Хирошима, където броят на жертвите е достигнал 22 души, Ехиме – с 12 загинали, Осака, Шига, Киото и Хього.
Вчера беше отменено предупреждението за очаквани проливни дъждове във Фукуока, Сага, Нагасаки, Хирошима, Тоттори и Окаяма, но положението в тези префектури продължава да е изключително тежко. Преустановени са учебните занятия в училищата и университетите в засегнатите региони. Правителството е мобилизирало около 50 000 души от силите за самоотбрана за справяне с извънредно тежката ситуация.
Прогнозите за времето сочат, че валежите в засегнатите префектури ще продължат и през следващото денонощие.
Още: Турция глоби няколко известни марки за обувки заради неточност на етикета
Още: Китай тества неядрена водородна бомба (СНИМКА)
Министерството на външните работи препоръчва настоятелно да се следят информационните сайтове и конкретно сайта на Японската метеорологична агенция (Japan Meteorological Agency), да не се предприемат пътувания до нормализиране на обстановката, да се следят и спазват инструкциите на местните власти, да се вземат мерки за незабавна евакуация и подслоняване на безопасно място при необходимост.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След кратко затишие Израел удари Газа: 25 загинали, включително деца
Още: В светлината на дълга: Южна Корея с примиренческа позиция в търговската война със САЩ
Дежурният телефон на българското посолството в Япония е + 81 80 7966 5608
Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на Дирекция "Ситуационен център": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или имейл: crisis@mfa.bg.