13:02 съб  15 мар 2025

Северна Корея е тествала нова хиперзвукова ракета

29 септември 2021, 09:33 часа • 1605 | прочитания

Северна Корея обяви, че успешно е тествала нова хиперзвукова ракета „Хвасон-8“ във вторник, предаде Би Би Си, цитирана от БНР.

Още: Докато хората се молят: Взрив в джамия в Пакистан (ВИДЕО)

Още: Ядрени преговори с Техеран? Иран мисли над писмото на Тръмп

Държавната медия на Пхенян уточни, че новата ракета е една от „петте най-важни“ оръжейни системи в 5-годишния план за развитие на въоръжените сили.

Ракетата е наречена „стратегическо въоръжение“, което обикновено означава, че е способна да носи ядрена бойна глава.

Вчерашният тест е поредна индикация за стремежа на Пхенян към развитие на оръжейните технологии на фона на строги санкции.

Още: Ривиерата на Тръмп на Газа: Той се извъртя, "Хамас" ръкопляска

Още: Силно земетресение разлюля Филипините

„Развитието на тази оръжейна система увеличава способностите на страната за самозащита“, посочва държавната информационна агенция на КНДР.

Изпитанието във вторник е и трети ракетен тест този месец. Северна Корея вече демонстрира нов тип крилата ракета, както и нова базирана на влак балистична система.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес
Failed to fetch