Русия е готова да обсъжда продажби на изтребителя от пето поколение Су-57 с чуждестранни партньори, но засега този самолет е търсен на вътрешния пазар. Това заяви генералният директор на авиационния комплекс „Ростех“ Анатоли Сердюков, цитиран от световните агенции.
Още: След срещата на Нетаняху с Рубио: "Хамас" трябва да бъде елиминирана (СНИМКА)
Още: Последните освободени израелски заложници са били сериозно малтретирани
„Докато не доставим достатъчно самолети на собствената си армия, едва ли ще има забележимо търсене на външния пазар. Затова сега задача номер едно е да доставим самолета на руските въоръжени сили. В същото време предлагаме тази машина на чужденци, извършваме рекламна работа“, каза Сердюков в интервю за РБК. Той не обясни на кои страни се предлага да закупят Су-57.
Изданието EADaily, цитирано от агенция "Фокус", припомня, че през 2019 г. руският президент Владимир Путин заяви, че до 2028 г. за руските въоръжени сили ще бъдат закупени 76 изтребителя Су-57.
По-рано прессекретарят на Федералната служба за военно-техническо сътрудничество на Руската федерация Мария Воробьова отбеляза, че няколко държави вече са изпратили официални заявления за закупуване на най-новите изтребители от пето поколение Су-57.
Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел
Още: Тайван засече 24 китайски самолета
Този изтребител е проектиран да унищожава всички видове въздушни, наземни и надводни цели. Самолетът има свръхзвукова крейсерска скорост, въоръжение вътре във фюзелажа, радиопоглъщащо покритие (стелт технология), както и най-новия комплекс от бордово оборудване.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция
Още: Австралия наложи забрана за покупки на жилищни имоти от чужденци
Снимка: Архив