Русия стана "Страната на падащите самолети"

10 декември 2021, 13:41 часа • 8516 | прочитания

2021 година е рекордна по брой на самолетни катастрофи за Русия, става ясно от публикация в изданието „Военнопромишлен куриер“ (ВПК) със заглавието „Страната на падащите самолети“.

Още: Вече са над 1000: Расте броят на жертвите в Мианмар (ВИДЕО)

Още: "Изравяме хора с голи ръце": Жертвите на труса в Мианмар може да са хиляди (ВИДЕО)

„За 11 месеца са се случили 31 авиокатастрофи – загинали са над 100 души“, пише изданието.

Като основни причини за летателните произшествия са посочени „отказ на техника, грешки на екипажите в техниката за пилотиране, несъответствия с метеорологичните условия на ниво подготовка на летателните екипажи и спадане на нивото на подготовка на командирите на полети, спадане в нивото на квалификация във всички сфери на дейността на авиационните специалисти“.

„През 2021 година в Русия са станали 31 авиокатастрофи с граждански и военни самолети. По такъв начин Руската федерация е поставила световен рекорд по брой на самолетни катастрофи“, заключава изданието.

Още: Огромен пожар в една от най-известните атракции в Абу Даби (ВИДЕО)

Още: Израел удари Бейрут за първи път от 4 месеца, Макрон се намеси (ВИДЕО)

През август каналът „Военен наблюдател“ (Военный обозреватель) в Telegram е отбелязал шест катастрофи с руски самолети за един месец.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антония Михайлова
Антония Михайлова Отговорен редактор
Новините днес