Макрон и Си Цзинпин твърдо зад Парижкото споразумение за климата

06 ноември 2019, 09:58 часа • 1122 | прочитания

Китайският президент Си Цзинпин и френският му колега Еманюел Макрон декларираха днес в Пекин, че Парижкото споразумение за климата е „необратимо“. Тяхното съвместно изявление идва след като президентът на САЩ Доналд Тръмп официално изтегли тази седмица страната си от споразумението, предава БГНЕС.

Още: Вижте чудото с Благодатния огън в Йерусалим (ВИДЕО)

Още: САЩ съсипаха с ракети пристанище в Йемен, изтеглят много войници от Сирия (ВИДЕО)

Пекин и Париж изразиха съжаление и загриженост, след като президентът Доналд Тръмп приключи с изтеглянето на САЩ от пакта въпреки доказателствата за реалността и въздействието на изменението на климата.

Вашингтон представи писмото си за оттегляне на Организацията на обединените нации(ООН) в понеделник, първата възможна дата съгласно споразумението, договорено от предшественика на Тръмп Барак Обама, превръщайки най-голямата икономика в света в единствената, оставаща извън споразумението.

В съвместно изявление, публикувано след провеждането на преговори между Си Цзинпин и Макрон, двамата лидери потвърдиха „твърдата си подкрепа за споразумението от Париж, което те считат за необратим процес и компас за силни действия по отношение на климата“.

Още: Прочут екстрасенс с ужасяваща прогноза за 2025 г.: Намесени са Китай и Русия

Още: Китай отговори на Зеленски и каза снабдява ли Русия с оръжия

Докато седеше до Си след преговорите, без директно да назове САЩ, Макрон заяви, че „осъжда изборът, направен от други“.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес