Китай е осигурил на севернокорейския лидер Ким Чен-ун и на неговото семейство експериментална ваксина за коронавирус. Това съобщи американски анализатор, като се позова на два неидентифицирани източника от японското разузнаване, съобщава Reuters, цитиран от btv.
Още: Израелският министър на финансите подаде оставка
Още: Изверги: Строшиха гръбнака и крайниците на украински модел (СНИМКИ)
Хари Казианис, експерт в анализаторския Център за национални интереси, базиран във Вашингтон, твърди, че Ким Чен-ун и няколко високопоставени севернокорейски представители са били ваксинирани.
В статия в онлайн изданието „19ФортиФайв“ Казианис твърди, че това се е случило през последните две или три седмици с ваксина, предоставена от китайското правителство.
Казианис отбелязва, че най-малко три китайски компании разработват ваксина за вируса – „Синовак Биотех“, „КанСиноБио“ и „Синофарм груп“.
Още: Седмица национален траур: Жертвите на земетресението в Мианмар вече са над 2000 (ВИДЕО)
Още: Ето от къде се вдъхновяват индийските сериали: Любов, заплахи за разчленяване и бой с метла (ВИДЕО)
Като се позовава на американския учен Питър Хотез, Казианис посочва, че според „Синофарм“ тяхната ваксина е била използвана от близо един милион души в Китай, въпреки че нито една от фирмите не е публикувала данни от третата фаза на изпитанията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Катаргейт" в Израел: Помощник на Нетаняху, пуснал секретни файлове, е задържан със свой колега
Още: Иран постави ракети в бойна готовност след думи на Тръмп
Северна Корея не е съобщавала за случаи на коронавирусна инфекция на своя територия, но според южнокорейското разузнаване не е изключено там да има епидемия, тъй като страната търгуваше и контактуваше с Китай, откъдето тръгна пандемията, преди да затвори границата в края на януари.
CNN разкри: Китай е покрила данни за пандемията в провинция Хубей
„Майкрософт“ съобщи миналия месец, че две севернокорейски хакерски групи са опитали да проникнат в мрежите на разработчици на ваксини в няколко държави, без да спомене конкретни компании. Според източници на Ройтерс сред атакуваните фирми е била британската „АстраЗенека“.
Още: Жена християнка и човек от сектата на Асад влязоха в новото правителство на Сирия
Още: Хиляди сгради са с поражения: Разказ на българин за кошмара след труса в Мианмар
Миналата седмица южнокорейското разузнаване съобщи, че е осуетило опит за хакване на южнокорейски производители на ваксина срещу COVID-19.