Картина на Пабло Пикасо бе продадена днес на търг в Хонконг за сумата от 24,6 млн. долара, съобщиха организаторите от аукционната къща Sotheby’s.
Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст
Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи
Sotheby's постави нов рекорд с продажбата на произведение на Пикасо в Азия за втори пореден сезон, пише в съобщението. Става въпрос за „Femme Accroupie“ (Клекнала жена) - любимият портрет на втората му съпруга и муза Жаклин.
На същия търг е продаден и натюрморт на нидерландския художник Винсент Ван Гог за 9,1 млн. долара. Това е единственият цветен натюрморт от ранния период на твореца, който се появява на търг след повече от две десетилетия.
За 10,3 млн. долара е продадена картина на китайско-френския абстракционист Чан Ю „Nu endormi“ (Спяща гола). Предполага се, че това е единствената широкоформатна маслена картина, в която моделът може да бъде ясно идентифициран като любимата на художника, се казва в описанието на аукционната къща.
Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота
Още: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас
Бюстът на император Наполеон Бонапарт на френския скулптор Огюст Роден е премахнат от търга, без да се посочи причината. Тази творба (1904-1909 г.) е оценена между 9 и 11,5 милиона долара. Бюстът бе смятан за изгубен от 30-те години на миналия век и до 2015 г. изкуствоведите не знаеха нищо за местонахождението на тази творба на Роден.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Израел обвини "Хамас", че е върнало друго тяло на заложник
Още: След взривовете в автобуси: Израел нареди на военните да засилят операциите в Западния бряг