Японският премиер Фумио Кишида смята да се оттегли от надпреварата за лидерския пост в партията си, което означава, че ще се оттегли и като ръководител на правителството, съобщиха японски медии.
Още: Ето от къде се вдъхновяват индийските сериали: Любов, заплахи за разчленяване и бой с метла (ВИДЕО)
Още: "Катаргейт" в Израел: Помощник на Нетаняху, пуснал секретни файлове, е задържан със свой колега
Либерално-демократическа партия (ЛДП), която е на власт в Япония почти без прекъсване от 1945 г. насам, ще свика избори за свой лидер през септември, посочва Франс прес.
ОЩЕ: Японският премиер се възмути от партийно парти с разголени танцьорки (ВИДЕО)
Кишида е уведомил висши служители в правителството за намерението си да не се кандидатира, съобщават медиите.
Още: Иран постави ракети в бойна готовност след думи на Тръмп
Още: Жена християнка и човек от сектата на Асад влязоха в новото правителство на Сирия
От канцеларията на премиера съобщиха, че по-късно той ще даде пресконференция.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Хиляди сгради са с поражения: Разказ на българин за кошмара след труса в Мианмар
Още: След труса в Мианмар: Извадиха живи хора от развалините (ВИДЕО)
67-годишният Кишида е премиер на страната от октомври 2021 г. Популярността му бележи силен спад заради повишаването на цените, от което страдат японските домакинства, както и поради политическите и финансови скандали, накърнили репутацията на партията му.