"Хамас" предупреди САЩ да не преместват посолството си в Ерусалим

23 януари 2017, 13:40 часа • 1210 | прочитания

Високопоставен лидер на „Хамас“ отправи предупреждение към новия президент на САЩ Доналд Тръмп във връзка с плановете за преместването на американското посолство от Тел Авив в Ерусалим, подчертавайки, че това ще навреди на стабилността в региона, предава Anadolu Agency.

Още: Пробив в сигурността: Домашната котка София влезе в Белия дом в залата за пресконференции

Още: Почти 24 часа по-късно: Тръмп заплаши, че ще спре с преговорите за мир в Украйна, но не и кога (ВИДЕО)

„Преместването на американското посолство в Ерусалим ще представлява голяма опасност“, заяви в неделя Муса Абу Марзук.

Той обясни, че този ход няма да „допринесе нито за стабилността в региона, нито ще послужи на САЩ“.

От Международния съюз на мюсюлманските учени също отправиха предупреждение относно планираното преместване на американското посолство в Израел от Тел Авив в Ерусалим, предава Anadolu Agency.

Още: Хитрата и сложна геополитическа игра на Тръмп е само мит за конспиратори

Още: Може да запази някои региони, но не всички: Уиткоф за преговорите за мир с Русия

„Подобен ход ще бъде дръзко нарушение на резолюциите на ООН“, отбелязаха от Съюза, предаде Фокус.

По време на предизборната си кампания новоизбраният държавен глава на САЩ Доналд Тръмп обеща да премести американското посолство от Тел Авив в Ерусалим въпреки нежеланието на предишните администрации да направят това.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес