Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Германия ще обучава войски на Башар Асад

30 ноември 2015, 19:05 часа • 6285 прочитания

Германия обмисля да се включи във войната срещу терористичната групировка "Ислямска държава" (ИД) като обучи част от войските на Башар ал Асад. Това изненадващо съобщи военният министър Урсула фон дер Лайен, информира БНР.

Част от войските на сирийския президент Башар ал Асад трябва да се присъединят към западната коалиция срещу ИД, въпреки че Западът не желае сътрудничество с Асад. Това заяви германският военен министъп Урсула фон дер Лайен в интервю за германската телевизия. 

"Има части от силите на Сирия, за които е ясно, че могат да бъдат полезни. Ние не бива да повтаряме грешката от Ирак и да разпуснем изцяло въздушно-военните сили на Сирия, нито пък армията й, да оставим стотици хиляди без прехрана, които да се радикализират, както стана в Ирак”, посочи Фон дер Лайен.

Работата с военните сили на Сирия трябва да се случи в един преходен период, когато е ясно какво ще се случи с Асад, посочи тя, изключвайки директно сътрудничество със самия президент на Сирия.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес