Тайландските власти издадоха предупреждение за екстремна жега за Банкок днес, призовавайки хората да останат в домовете си на фона на повишаване на температурите, предаде АФП, цитирана от БНР.
Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст
Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи
Още: България е сред страните в Европа с най-рязко нарастване на случаите на екстремно време
Топлинен индекс над 52 градуса по Целзий
Прогнозата бе за 39 градуса в столицата на кралството, докато топлинният индекс надвиши 52 по Целзий, което бе класифицирано от властите като "екстремно опасно".
Още: Гореща вълна посред зима: 30°C в Испания
Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота
Още: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас
Топлинният индекс измерва как се усеща температурата, вземайки предвид влажността, скоростта на вятъра и други фактори.
Гореща вълна цяла седмица
Април обичайно е най-горещият и най-влажен период в Тайланд, но тази година метеорологичните условия са изострени от феномена Ел Ниньо.
Още: Израел обвини "Хамас", че е върнало друго тяло на заложник
Още: След взривовете в автобуси: Израел нареди на военните да засилят операциите в Западния бряг
Още: Великобритания преживява най-дългата септемврийска гореща вълна
Страната преминава през гореща вълна тази седмица – температурата в северната провинция Лампанг достигна 44,2 градуса – малко под рекорда за кралството от 44,6 по Целзий.
Още: Взривиха три автобуса в предградието на Тел Авив Бат Ям (ВИДЕА)
Още: ООН нарече "отвратително" режисираното връщане на телата на израелски заложници (ВИДЕО)