Президентът на Афганистан Ашраф Гани обяви 11 май за ден на национален траур във връзка с взрива на 8 май до училището в Кабул, съобщи БГНЕС.
Още: Безредици в Сирия, има жертви (ВИДЕО)
Още: Срещу Тръмп: Китай не се мотае – дипломатически жест за подкрепа към ЕС
Гани определи атаката, отнела живота на най-малко 63-ма души, като престъпление срещу човечеството. Той заяви, че "невежи" групи като радикалното движение „Талибан” или терористичната организация Ислямска държава искат с подобни жестоки нападения да попречат на обучението на афганистанските деца и да отслабят вярата на хората в братското бъдеще.
„Талибан” трябва да разбере, че няма да постигне целите си посредством война и ако не престанат да убиват, хората ще ги намразят още повече и ще бъдат жестоко смазани от агфанистанските сили, подчерта държавният глава.
Гани нареди да бъдат изплатени финансови компенсации на семействата на убитите. Той разпореди министерството на здравеопазването на окаже подкрепа на ранените при нападението.
Още: "Хамас" обвини Тръмп, че усложнява постигането на примирие в Газа
Още: Без война - бомби: Южнокорейски изтребители се объркаха в цивилен район (ВИДЕО)
На 8 май близо до училище в западната част на Кабул избухна взрив. По последни данни, броят на жертвите е достигнал 63-ма души, като по-голямата част от тях са ученици. Ранени са повече от 150 човека.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Писна й от туристи: Северна Корея се затвори отново за света