Ураганът "Хелън" приближава Флорида

26 септември 2024, 06:58 часа • 887 | прочитания

Бързо движещ се ураган приближава американския щат Флорида, предаде Асошиейтед прес.

Още: Пътнически самолет се запали точно преди излитане (ВИДЕО)

Още: Доклад предупреждава, че над 80 000 къщи буквално ще потънат: Нужни са милиони нови домове

Бурята с името "Хелън" прерасна вчера в ураган, като метеоролози предупреждават, че при преминаването си през Мексиканския залив по посока на южния щат на САЩ опасното метеорологично явление може да набере още по-голяма сила.

ОЩЕ: Мексико обяви "червена тревога" заради урагана "Джон"

Извънредно положение

Приближаването на стихията стана причина за евакуация на хора, затваряне на училища и обявяване на извънредни положения във Флорида и Джорджия.

Още: За мир в Украйна: Тръмп пак притиска първо Киев с неща, за които Зеленски каза "не"

Още: Байдън иска 300 хил. долара, за да бъде канен на събития. Желаещи изглежда липсват

Ураганът се намира на около 500 км югозападно от Тампа, Флорида, а скоростта на вятъра му достига до 140 км/ч, по данни на Националния център на САЩ за изучаване на ураганите. Според метеоролозите окото на урагана ще връхлети Флорида в района на Биг Бенд на северозападното крайбрежие на щата най-късно днес.

ОЩЕ: Бурята „Франсин“ става ураган, насочи се към бреговете на САЩ

Центърът издаде предупреждения за опасност от ураган за част от полуостров Юкатан в Мексико и северозападната брегова линия на Флорида, където са възможни вълни с височина от до 6,1 м.

Междувременно друга тропическа буря, "Джон", се очаква отново да прерасне в ураган и да застраши още веднъж западното мексиканско крайбрежие.

Още: Доналд Тръмп очаква мир между Русия и Украйна още тази седмица

Още: Мелания Тръмп поздрави феновете си за Великден с нещо мило (СНИМКА)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес