Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в понеделник, че ще се срещне с президента на Венецуела Николас Мадуро, само за да обсъди излизането му от властта.
Още: "Тежки" санкции срещу Русия и вторични мерки: Републиканци и демократи в Сената на САЩ се обединиха
Още: Джей Зи и Бионсе са свидетели на зверствата на Пъф Деди: Нова жертва разказва
Тръмп каза в интервю, че "ще помисли" за среща с Мадуро, за чието сваляне от власт Вашингтон действа с малък успех от началото на 2019 г., въпреки наказателните санкции и дипломатическия натиск.
Коментарите на президента бяха широко тълкувани като знак за отслабване на подкрепата на САЩ за Хуан Гуайдо, опозиционният лидер, който Вашингтон и близо 60 други държави подкрепиха в борбата за власт с Мадуро.
В Twitter обаче Тръмп настоя: „ВИНАГИ ще стоя срещу социализма и народа на Венецуела“.
Още: Мъск не успя да си купи върховен съдия в Уисконсин с 25 млн. долара
"Бих се срещнал с Мадуро, само за да обсъдя едно нещо: мирно излизане от властта!"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Новият канадски премиер също не се плаши от Тръмп: Няма да ни притежаваш (ВИДЕО)
Още: „Тя има нужда от любов“: Боклукчия намери изхвърлено бебе (ВИДЕО)
Съмненията относно подкрепата на Тръмп за лидера на опозицията във Венецуела също бяха повдигнати от Джон Болтън в новата му книга, посветена на престоя му като съветник по национална сигурност.
В публикувани откъси Болтън пише, че Тръмп "смята, че Гуайдо е "слаб ", за разлика от Мадуро, който е "силен ".
Въпреки напрежението между Вашингтон и социалистическото правителство на Мадуро, Тръмп заяви пред новинарския сайт Axios, че ще бъде открит за среща с Мадуро.
Още: Сенатор от САЩ счупи рекорда за най-дълга реч
Още: Морската пехота на САЩ възприе доказало се в небето украинско оръжие
"Може би бих помислил за това ... Мадуро би искал да се срещнем. И никога не съм против срещите - знаете ли, рядко се противопоставям на срещите", каза президентът."Винаги казвам, че губите много малко със срещи. Но в този момент съм ги отказал."
Напрежението се разрази още повече през май, когато Венецуела задържа 52 предполагаеми наемници, включително двама пенсионирани американски военни, обвинявайки ги в оркестриране на морска "инвазия" с подкрепата на САЩ.