Тръмп откри кампанията си за нов мандат с атаки срещу медиите и демократите

19 юни 2019, 06:40 часа • 2766 | прочитания

Президентът на САЩ Доналд Тръмп стартира своята предизборна кампания за изборите през 2020 година с митинг пред около 20 000 поддръжници в зала във Флорида и скандиращи "САЩ, САЩ!", предаде БГНЕС

Още: Тръмп иска Путин "да сключи сделка", отново го заплаши с мита

Още: Тръмп: Атаките към хусите ще продължат, докато не престанат да бъдат заплаха

Множеството в Орландо избухна в радостни възгласи, когато Тръмп влезе в залата.

Дори и мрачните данни от социологическите проучвания да показват, че той е изправен пред трудна надпревара, Тръмп влиза в битката за преизбиране, подкрепен от силна икономика и увереност в яростната лоялност на своите десни привърженици.

Тръмп заяви пред множеството, че заедно са сформирали "голямо политическо движение", което "е надделяло над счупена и корумпирана политическа ситуация". Той незабавно критикува американските медии, като подтикна привържениците да се присъединят към него в осъждането на "фалшивите новини".

Още: Над 300 000 без електричество след ледена буря (СНИМКИ и ВИДЕО)

Още: След пророчески сън безработен удари джакпот от милион долара

"Там има много фалшиви новини", каза той, сочейки с пръст към мястото, където бяха телевизионните камери на всички големи национални телевизии, което предизвика скандирания от страна на публиката.

Повтарящите се атаки срещу американските медии в първите 10 минути на речта напомниха за неговата безмилостна атака срещу репортери и медии по време на президентската му кампания през 2016 година, коментира АФП.

Демократите искат да "унищожат страната ни, такава, каквато я познаваме", продължи Тръмп. Той обвини съперниците си, че сеят "омраза" и се стремят да "унищожат" САЩ.

"Нашите радикални противници - демократи, са движени от омраза, предразсъдъци и ярост. Те искат да ви унищожат и искат да унищожат страната ни, каквато я познаваме. Демократите искат да ни разпаднат на фракции и племена. Това няма да се случи", бяха думите на президента. Той допълни, че целият свят завижда на американската икономика. "Страната ни сега процъфтява, просперира и се издига до невероятни нови висоти", каза Тръмп на радостните си привърженици. "Целият свят завижда на нашата икономика. Може би най-великата икономика, която имаме в историята на нашата страна", заяви лидерът на САЩ, който залага, че силна икономика ще помогне да убеди страната да му даде втори мандат.

Още: Все повече американци готови да изневерят на Америка

Още: Тръмп измисли как пак да стане президент без конституцията на САЩ да му пречи

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес