Стриптизьорките в Ню Орлиънс излязоха на протест (ВИДЕО)

02 февруари 2018, 11:15 часа • 2885 | прочитания

Стриптизьорките в Ню Орлиънс излезнаха на протест срещу затварянето на клубове в и около "Бурбон стрийт", основната артерия на оживения нощен живот в града.

Още: Какво значи "палавият" жест на Илон Мъск към Джорджа Мелони? (ВИДЕО)

Още: Върховният съд на САЩ наложи временна забрана за Тръмп и администрацията му

Тази седмица властите съобщиха за 8 затворени стриптийз клуба там, основно заради проституция и разпространение на наркотици. На някои от тези клубове е било разрешено да отворят отново врати.

Десетки стриптизьорки, други работници в клубовете и техни поддръжници издигнаха лозунги като "Правата на стриптизьорките са човешките права".

Демонстрантите се оплакват, че затварянето ще струва работата на хората и че градът се опитва да направи френския квартал твърде удобен за семейства с деца.

Още: Дипломацията не е проста работа: Тръмп няма опит, търпение и експертиза в преговорите с Русия

Още: Пробив в сигурността: Домашната котка София влезе в Белия дом в залата за пресконференции

"Протестираме, защото се опитват да затворят повечето от клубовете на улица "Бурбон", за да станат своеобразно пристанище на кораб като Дисниленд", каза екзотичната танцьорка Емили Ернандес.

Друг от демонстриращите държеше плакат, който гласеше: "Бурбон Стрийт не е Сезам Стрийт".

На още един надпис, издигнат точно зад двама полицейски служители, можеше да се прочете: "Ченгетата са страхотни".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес