Броят на смъртните случаи от коронавирус в щата Ню Йорк скочи рязко до 3565 починали до събота, каза губернаторът Андрю Куомо и обяви, че вчера броят на загиналите е бил 2935. Това е най-големият скок за 24 часа, регистриран в щата, посочва БГНЕС.
Още: Мъск се разбунтува - Tesla атакува Доналд Тръмп
Още: Лоши новини сполетяха Тръмп. Недоволството срещу него расте и в собствената му партия
В момента в Ню Йорк има регистрирани 113 704 случая на COVID-19 - само с 6 000 по-малко от най-тежко засегнатата от пандемията Италия. 63 306 от заболелите са в Ню Йорк, а починалите там са 2 624.
В ежедневния си брифинг губернаторът Андрю Куомо заяви, че пандемията може да достигне своя пик в щата от 4 до 14 дни и това ще подложи на изпитание здравната система, която ще трябва да се справи със значителен приток от болни пациенти.
"Част от мен би искала сега да бъде пикът. Но има част от мен, която казва, че е добре, че не сме в пика, защото все още не сме готови", каза губернаторът. Той добави, че сега федералното правителство ще разполага с персонал и ще оборудва болница в Манхатън за лечение на заразени с коронавируса. Съоръжението може да приеме 2500 пациенти.
Още: В шок съм: Джей Ди Ванс за призива на Полша САЩ да й даде ядрени оръжия
Още: Цунами от освирквания за вицепрезидента на Тръмп по време на концерт (ВИДЕО)
Щатът продължава да търси спешно необходимите му кислородни апарати, каза оше Куомо. Той благодари на китайското правителство за даряването на 1000 от животоспасяващите устройства, които се очаква да пристигнат днес, 4 април. Куомо каза още, че щата Орегон ще достави 140 апарата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кошмарно пътуване: Самолет се запали на летището в Денвър (ВИДЕО)
Още: Пука ли му на Путин за заплахите на Тръмп за нови санкции?
Губернаторът предупреди, че докато числата в Ню Йорк нарастват с по-бавни темпове, броят на заразените расте с бързи темпове в съседния Лонг Айлънд. 85 000 доброволци - включително 22 000 извън щата - са се регистрирали, за да помогнат в епицентъра на пандемията от коронавирус в страната.
Часове по-рано градът изпрати призив на своите 8,6 милиона жители, призовавайки лицензираните здравни работници да се включат доброволно.
"Към всеки, който все още не е в този двубой - имаме нужда от вас", каза кметът Бил де Блазио, искайки помощ от "всеки медицински специалист: лекар, медицинска сестра, медик, здравен специалист." Кметът е изчислил, че градът се нуждае от още 45 000 души медицински персонал за борба с пандемията през април и май.
Още: „Той е ядрена сила“: Тръмп обясни за отношенията си с Ким Чен Ун
Още: За пореден път: Съд в САЩ удари по Доналд Тръмп
Още: "НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 4 април"