Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

САЩ ще правят специални сензори за умни бомби за Украйна (ВИДЕО)

04 май 2024, 14:28 часа • 6575 прочитания

Договор за над 23 млн. долара със Scientific Applications and Research Associates сключи Пентагона. Той е за изработка на по-мощни GPS сензори в JDAM – модулите за умни бомби, които САЩ предоставя на Украйна. Идеята е така успешно да бъдат контрирани руските системи за електронно заглушаване. Съобщението за сключването на договора вече е на сайта на Пентагона.

Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел

Още: Грипът пълни болниците в САЩ - по-тежък ли е от Covid-19?

Съгласно информацията, договорът трябва да бъде изпълнен до 1 октомври, 2025 година.

JDAM е комплект за насочване, който превръща неуправляемите бомби - или "глухите бомби" - в прецизно управляеми боеприпаси за всякакви метеорологични условия. Бомбите, оборудвани с JDAM, се управляват от интегрирана система за насочване, свързана с приемник на GPS.

Още: Иновацията, която позволи на Русия да наложи въздушно превъзходство в Украйна (ВИДЕО)

Още: На "миротвореца" Тръмп няма да му е толкова лесно

Още: Кит погълна гребец на каяк: Баща му случайно записа ВИДЕО на страшния момент

Новината е доста важна предвид твърдението на различни експерти, че руските системи за електронно заглушаване постигат доста успехи. Полският анализатор Конрад Музика например твърди, че насочваните с GPS снаряди Excalibur вече са много неефективни – когато са дошли за пръв път на фронта в Украйна, ефективността им била 70%, сега вече е само 6%. Музика цитира експертна позиция, изложена пред Комисията по въпросите на отбраната на Камарата на представителите на Конгреса: F-16 ще трябва да ударят най-ефективното руско оръжие в Украйна (ВИДЕО)

Още: Мъск с нов принос за ръста на раждаемостта: Инфлуенсърка обяви, че е родила 13-то му дете

Още: "Делегирал практически безконтролни правомощия": Прокурори заведоха дело срещу Тръмп и Мъск

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес