Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Полицията в Бразилия разясни касапницата в Рио де Жанейро

07 май 2021, 07:00 часа • 3376 прочитания

Полицията в Рио де Жанейро обясни големия брой жертви по време на сутрешната специална операция във фавелите, насочена срещу наркотрафика, съобщава БГНЕС. 

Още: Американски сенатори: Тръмп повтаря пропагандата на Путин, срамно е (ВИДЕО)

Още: Тръмп прегърна путинизма, нарече Зеленски "диктатор" и "средно успешен комик"

Полицаите заявиха, че извършителите са нападнали полицаите и са убили един от тях. "Те бяха престъпници, бандити, трафиканти и убийци - опитаха се да убият полицаи. Те (полицаите) нямаха друг избор, освен да отблъснат тази неконтролируема агресия. За съжаление нашият колега умря, което много ни нарани", заяви заместник-началникът на полицията Фелипе Кури по време на пресконференция.

Полицията на Рио де Жанейро елиминира 22 заподозрени членове на наркогрупата „Червена команда“ (Comando Vermelho, CV) при нападение в гето в северната част на мегаполиса.

Вчера сутринта полицията е нахлула в контролираната от организираната престъпност северна част на Рио де Жанейро. В резултат на престрелката с бандитите един от служителите по сигурността е убит, а двама други са ранени. Освен това са ранени и двама пътници в метрото, които по време на операцията са били във вагона, преминаващ покрай района на бедния квартал. Движението по тази линия на метрото е спряно.

Още: Републикански сенатор за Путин: Или в затвора, или екзекутиран, не може да му се вярва! (ВИДЕО)

Още: Руски военни самолети са забелязани да летят край бреговете на Аляска (ВИДЕО)

Членовете на групата са заподозрени в убийства, грабежи и участие на непълнолетни в техните дейности, както и в отвличане на влак. Броят на жертвите в днешната полицейска операция е най-високият в Рио де Жанейро от 1989 г. насам, съобщи новинарският портал G1.

Според правозащитници полицията е игнорирала решенията на Върховния съд, който забранява редица полицейски операции по време на пандемията, а политиката на сигурност на губернатора води до системни нарушения на правата на жителите на фавелите в Рио де Жанейро. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес