Известен журналист в Западно Мексико е бил отвлечен в понеделник от въоръжени мъже и оттогава е в неизвестност, предаде Асошиейтед прес.
Още: Доналд Тръмп: САЩ отново може да контролират Панамския канал
Още: Foreign Affairs: Ако Русия победи в Украйна, САЩ ще плащат многократно повече
Съдбата на радио и телевизионния водещ Хайме Барера привлече вниманието на цялата страна, отчасти защото дъщеря му, Ицул Барера, е член на ръководния съвет на управляващата партия "Морена" на президента Анрес Мануел Лопес Обрадор.
ОЩЕ: След лавина от критики: Водеща на BBC се извини за неприличен жест в ефир (ВИДЕО)
В неизвестност
Барера е в неизвестност откакто напуснал сградата на радиото, в която работи, в град Гуадалахара, столица на щата Халиско. Той така и не пристигал в телевизията, където е трябвало да води предаване.
Още: Конгресът на САЩ защити американското правителство до пролетта, после Тръмп да му мисли
Днес главният прокурор на щата Халиско Луис Хоакин Мендес заяви, че Барера е бил отвлечен от трима или четирима похитители, от които поне един е бил въоръжен, но не каза дали към момент е поискан откуп за неговото освобождаване. "Разследващите не са открили никакви индикации, че преди това Барера е получавал заплахи", добави той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Десетки хиляди кубинци протестираха срещу санкциите на САЩ (ВИДЕО+СНИМКИ)
Отвличането е било извършено посред бял ден в оживен квартал на Гуадалахара само на метри от сградата на радиото. Извършители са похитили Барера, преди той да успее да се качи в автомобила си.
ОЩЕ: Възмущение и шок в Украйна: Известен журналист избра да избяга от страната (ВИДЕО)
В западния мексикански щат действа наркокартелът "Халиско - Ново поколение".
Още: Байдън ще обяви последен военен пакет за Украйна по линия на договори с американски компании
Още: САЩ забраняват дроновете и над Ню Джърси
Мексико е едно от най-смъртоносните места в света за журналисти извън военни зони. Комитетът за защита на журналистите е документирал убийствата на най-малко 55 журналисти на територията на Мексико от 2018 г. насам, когато президентът Лопес Обрадор встъпва в длъжност.