Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Огненият пръстен около Сидни се затяга (ВИДЕО)

12 ноември 2019, 12:43 часа • 1556 прочитания

Нов Южен Уелс е в извънредно положение заради горските пожари в Австралия. В тази област се намира и столицата Сидни, която за първи път в историята на държавата е изправена пред огненото бедствие. В критично състояние е и друг щат - Куинсланд.

Още: "Тръмп ни води към капитулация": Хартиен тигър, не истински

Още: След като пришпори Мъск да бута крайнодесните, Тръмп се присламчи към новите победители в Германия

На територията на страната бошуват над 90 пожара, властите признават, че 40 от тях са извън контрол. Над 100 000 домове са изложени на опасност, над 600 училища са затворени. Усилия се хвърлят и в търсенето на възможни нови посоки на разпространение на огнената стихия. Евакуацията от застрашените населени места продължава, пожарникари реагират на сигнали за помощ и провеждат спасителни операции.

Още: Тръмп: Талибаните да ни върнат оръжие на стойност 7 милиарда долара

Още: Мъск отрича да изнудва Киев със Starlink

Още: "Миротворецът" Тръмп запя старата песен на нов глас - ще прекрати войната в Украйна през следващата седмица

Още: Американски медии: Барак и Мишел Обама поделят имуществото си

Огнената стихия се вижда от Нова Зеландия и отдавна е придобила катастрофални размери. Властите все още не успяват да се справят с поцарите, въпреки че е концентрирала целият си ресурс за овладяване на стихията.

Доброволци участват в гасенето. Спасителни операции се извършват и за спасяването на коали. Над 2/3 от хабитатът им в Нов Южен Уелс е унищожен. Хиляди животни са загинали, а жителите на Австралия се опитват да им помогнат.

А властите обявиха, че най-лошото предстои. Метеоролозите предупреждават, че днес се очаква още ниска влажност на въздуха и силни ветрове - фактори, които правят времето "катастрофално" за пожарите.

Заради огнената стихия беше отменен и последният кръг от световния рали шампионат, който трябваше да се проведе в Австралия.

До момента 3-ма са загиналите, огънят е погълнал над 150 домове. Хиляди хектари земя са унищожени. Градовете, край които има огнища, са затрупани от пепел.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес