Ричард Джоунс от Канзас сити, който прекара 17 години в затвора за престъпление, което не е извършил, поиска компенсации в размер на 1 милион долара от полицията, съобщава в. „Метро”, цитиран от БГНЕС.
Още: АТВ прегази полицай, след като се е опитал да го задържи (ВИДЕО)
Още: Зад кулисите: След спорове Тръмп спрял атака с бомби и командоси срещу Иран
Мъжът е осъден за въоръжен грабеж през 1999 година, след като свидетел го идентифицира пред органите на реда като крадеца. Влизайки в затвора, съкилийници на Джоунс забелязват приликата му с известен престъпник на име Рики Амос.
Въпреки многобройните обжалвания, липсата на отпечатъци и ДНК при обира, в продължение на 17 години, властите отказват да преразгледат случая на невинно осъдения мъж. До миналата година, когато съдия разпорежда той да бъде освободен, поставяйки под съмнение свидетелските показания.
Така полицията стига до истинския извършител на престъплението – Рики Амос, който по това време живеел в непосредствена близост до мястото на обира.
Още: Тръмп впрегна втори лост на Байдън за натиск върху Путин (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: Тръмп иска да завладее "Харвард" и елитните университети в САЩ: Анализ
Ричард Джоунс, който в момента е на 42 години, иска обезщетение от полицията, тъй като заради неправомерния арест и последвалата присъда не е успял да види как растат двете му дъщери.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!