„Алфабет“ (Alphabet) значително надмина очакванията на пазара с нетна печалба от второто тримесечие от 18,5 милиарда долара, почти утроявайки миналогодишната, благодарение на възстановяването и бума в електронната търговия, се казва в изявление на „Гугъл“ (Google).
Още: Мъск отрича да изнудва Киев със Starlink
Компанията, номер едно в дигиталната реклама, е спечелила близо 62 милиарда долара приходи, по-специално благодарение на разходите на малки и големи фирми за комуникация в канала YouTube, както и в търсачката, събощава БГНЕС.
Особено се откроява видео платформата на калифорнийския гигант. Приходите му се покачиха с 83% за една година, до над 7 милиарда долара, близо до тези на Netflix.
До края на годината YouTube ще има над 2 милиарда зрители по целия свят, според компанията eMarketer, или близо 64% от аудиторията на онлайн видеото.
Още: Американски медии: Барак и Мишел Обама поделят имуществото си
Още: Тръмп мрази Украйна: Какво стои зад обсесията на американския президент към Зеленски
Google пострада от въздействието на пандемията Covid-19 върху туристическите сектори преди половин година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: САЩ притискат Киев да промени резолюцията на ООН, осъждаща Русия
Още: Вече не 50%, а 100% от редкоземните минерали: Новото предложение на Тръмп е още по-сурово?
Но с кампаниите за ваксинация, групата се възползва от най-доброто: успехът на онлайн търговията не отслабва въпреки облекчаването на ограниченията и пътуванията се възобновяват. Следователно приходите от реклама отново текат.
„Наблюдава се нарастване на онлайн активността на много места по света и ние се гордеем, че нашите услуги са помогнали на толкова много потребители и фирми“, каза шефът на групата Сундар Пичай.