Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Ядрено оръжие за Украйна: Военният министър на САЩ в небрано лозе, препрати към Тръмп

14 февруари 2025, 18:29 часа • 2161 прочитания

Буквално два дни след като постла хубаво за вълната от критики и негодувание относно американския подход за мир в Украйна, новият американски министър на отбраната Пийт Хегсет премина в режим "Йес, сър". По-точно - на всеки по-конкретен и важен въпрос относно Украйна, той препраща към американския президент Доналд Тръмп.

Ядрено оръжие за Украйна

Пред крайното пропагандно американско издание Breitbart, създадено от бившия "стратег" на Тръмп Стив Банън, на Хегсет му се наложи да коментира дори темата "ядрено оръжие за Украйна".

"Ядрените оръжия за Киев зависят от президента Доналд Тръмп. Не съм тук, за да обявявам какво се обсъжда или не. Това не е моя работа. Това е работа на президента", каза Хегсет след въпрос по темата пред Breitbart.

Явно Хегсет е влязъл в по-друга линия на комуникация предвид обясненията му как не може да има американски войници в Украйна от 12 февруари, а днес американският вицепрезидент Джей Ди Ванс посочи, че това изобщо не е твърда червена линия. За това - "началството казва":

  1. Голямото предателство за мира в Украйна вече е на дневен ред (ОБЗОР - ВИДЕО)
  2. Зеленски маневрира, Европа казва на Тръмп: Няма да стане Путин да е пред Украйна (ОБЗОР - ВИДЕО)
Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес