Долната камара на Конгреса на САЩ отхвърли предложението за започване на процедура по импийчмънт на Доналд Тръмп, предаде БГНЕС.
Още: Тръмп иска Путин "да сключи сделка", отново го заплаши с мита
Още: Тръмп: Атаките към хусите ще продължат, докато не престанат да бъдат заплаха
Контролираната от демократите Камара на представителите гласува срещу предложението с 332 на 95 гласа.
Предложението беше внесено от демократа Ал Грийн, който искаше Конгреса официално да даде начало на процеса по свалянето на президента от поста му. Републиканците гласуваха против, а повечето демократи се присъединиха към тях и отложиха за неопределено време предложението, което на практика означава, че то отпада.
Демократическата партия е разделена по въпроса дали трябва да има опит да бъде свален Доналд Тръмп чрез процедурата по импийчмънт. По-умерените смятат, че това ще има обратен ефект, а по-радикално настроените вярват, че има достатъчно основания за свалянето на милиардера от поста.
Още: Над 300 000 без електричество след ледена буря (СНИМКИ и ВИДЕО)
Още: След пророчески сън безработен удари джакпот от милион долара
Всъщност опит за процедура сега беше направен заради скандала между Тръмп и четири жени-конгресмени от Демократическата партия. В последните дни Тръмп стигна буквално до открита публична война с тях - припомнете си в този материал! Заради приказките си Тръмп беше обвинен в расизъм.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Никой не знае защо: Взриви се жилищна сграда в Детройт (ВИДЕО)
Още: Всичко има край: Премахват историческо дърво от градината на Белия дом (СНИМКА)
Основание за процедура по импийчмът беше и разследването на специалния прокурор Робърт Мълър за руската намеса в американските президентски избори, в което има заключение, че Тръмп може да е възпрепятствал правосъдието, но първо Конгресът следва да задейства процедура по импийчмънт, за да може да има истинско разследване, неограничено от имунитета на Тръмп като държавен глава на САЩ. Това основание обаче още си остава на фаза "политическо говорене".