Хилари Клинтън осмя Тъкър Карлсън: "Журналистът" от САЩ, който говори като Путин (ВИДЕО)

08 февруари 2024, 17:44 часа • 4432 | прочитания

Тъкър Карлсън, който беше уволнен от Fox News миналата година, каза, че ще интервюира руския президент Владимир Путин и интервюто му ще бъде публикувано "нередактирано" и "не за платен достъп" на личния му сайт. Той твърди, че докато западните медии са направили "десетки интервюта" с украинския президент Володимир Зеленски, "нито един западен журналист не си е направил труда да интервюира президента на другата страна, участваща в този конфликт, Владимир Путин".

Още: Над 100 елитни университета в САЩ скочиха срещу Тръмп

Още: Мъск е получил достъп до секретни данни за мигрантите в САЩ

В интервю по MSNBC Хилари Клинтън коментира, че Карлсън е подиграван в руските медии. „Руските медии му се подиграват (…) той е като кученце.” Хилъри Клинтън реагира на съобщението, че Карлсън ще интервюира Путин. Той е „полезен идиот“, казва Клинтън. 

Карлсън публично изразява опозицията си срещу подкрепата на САЩ за Украйна, твърдейки, че американските градове са пострадали в резултат на това, че Конгресът и Белият дом предоставят милиарди долари помощ на страната.

Още: "Пропагандист на най-отвратителния режим в Европа": Евродепутати искат санкции за Тъкър Карлсън

Още: Ограбиха американския министър по сигурността в ресторант въпреки охраната на тайните служби

Още: Ответен удар: "Харвард" подаде иск срещу администрацията на Тръмп

„Той казва неща, които не са верни. Той повтаря пакета лъжи на Владимир Путин за Украйна, така че не виждам защо Путин не би му дал интервю“, каза Хилари Клинтън. Тя изразява учудването си защо Тръмп би вярвал на Путин.

Това ще бъде първият път, когато представител на западни медии е получил интервю от руския президент след нахлуването му в Украйна през 2022 г., предава The Hill.

Още: След нов теч на информация: Белият дом иска да смени министъра на отбраната

Още: Пътнически самолет се запали точно преди излитане (ВИДЕО)

Още: "Владимир, ти сам си го причини": Хилари Клинтън се подигра на Путин заради разрастването на НАТО

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виктория Кунева
Виктория Кунева Отговорен редактор
Новините днес