Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Две възрастни жени са застреляни на магистрала в Мексико

24 август 2024, 08:15 часа • 1316 прочитания

Две възрастни жени от югозападния американски щат Аризона са били застреляни в автомобил на магистрала в Северно Мексико, предаде Ройтерс, като се позова на властите.

Още: За пръв път от години насам: Дете почина от морбили в САЩ

Още: Тръмп: Украйна може да забрави за НАТО, Европа трябва да даде гаранции за сигурност

Какво се знае за жертвите?

Прокуратурата в мексиканския щат Сонора идентифицира жертвите като Енедина - на 72 години и Убалдина - на 82 години, без да посочи фамилните им имена. Те били намерени мъртви в преобърнат бял "Нисан Патфайндър" край магистралата.

ОЩЕ: Откриха множество убити след сблъсък на картели в Мексико

Жените са имали двойно гражданство - американско и мексиканско. Те са родом от Каборка, се казва в изявлението на мексиканската прокуратура.

Още: Тръмп: САЩ ще обявят "съвсем скоро" мита от 25 на сто за Европейския съюз

Още: Заради "проблеми с графика": Рубио отмени срещата с Кая Калас

Служители на Националната гвардия и армията, които реагирали на инцидента, открили наблизо тъмносин "Форд Ф-150", който бил краден, както и автомат "Калашников" и боеприпаси.

Магистралата, на която са открити жертвите, е печално известна с насилието и трафика на мигранти, които търсят по-добри възможности и сигурност в САЩ, отбелязва БТА.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес