Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Демократ спечели последното оспорвано място в долната камара на Конгреса на САЩ - ето финалния резултат

04 декември 2024, 09:19 часа • 901 прочитания

Представител на Демократическата партия победи опонента си републиканец, който представляваше един от районите на Калифорния в Конгреса. Така приключи и последната надпревара в Камарата на представителите на САЩ (долната камара на Конгреса) през 2024 г., съобщава Associated Press.

Още: Откупна клауза: И ЦРУ предложи на персонала си да напусне срещу пари

Още: Ще имат за омлети и палачинки: Крадци задигнаха 100 хил. яйца в Пенсилвания (ВИДЕО)

Въпреки победата на претендента Адам Грей над действащия представител от този район Джон Дуарте - републиканците ще запазят крехък контрол над камарата. Партията на новоизбрания американски президент Доналд Тръмп ще разполага с 220 места срещу 215 за демократите.

Още: Републиканците запазват мнозинството си в Камарата на представителите на САЩ

Дуарте, който изоставаше със 187 гласа в състезанието, в което бяха подадени повече от 210 000 бюлетини, се отказа малко преди обявяването на финалния резултат. А Грей обяви победа по-рано във вторник, два дни преди окръзите в Калифорния да удостоверят резултатите си.

Още: Синът на Майкъл Джордан е арестуван, шофирал е пиян, открита е и дрога (ВИДЕО)

Още: "Ако ме убият, ще бъдат заличени": Тръмп връща "максималния натиск" срещу Иран

Снимка: Getty Images

„Окончателните резултати потвърждават, че този окръг е готов за независимо и отговорно ръководство, което винаги поставя хората от долината пред партийната политика“, написа Грей в X.

Победата на бившия член на щатския парламент на Калифорния представляваше обрат в сравнение с резултатите от 2022 г. в 13-и конгресен район. Преди две години Дуарте спечели с втората най-малка преднина във всички надпревари в Камарата на представителите, припомня The New York Times.

Още: Сенатът на САЩ утвърди и новия главен прокурор

Още: Мексико се противопостави на САЩ да изпращат мигранти в Гуантанамо

Размествания

Въпреки че Републиканската партия спечели повече от необходимите 218 места, за да контролира камарата, новоизбраният президент Тръмп иска двама републикански членове на Камарата на представителите да работят в неговата администрация, а третият - Мат Гец - се отказа от мястото си този месец. Той първоначално бе избран от Тръмп за бъдещ главен прокурор, но се оттегли и в този случай заради скандалното си минало: NYT: Избраният от Тръмп за главен прокурор плащал на десетки жени за секс партита.

Още: Коя е Пам Бонди - новият избор на Доналд Тръмп за главен прокурор? (СНИМКИ)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес