Военновъздушна база на НАТО край албанския град Кучкова ще бъде открита следващия месец, съобщи американският държавен секретар Антъни Блинкен на съвместна пресконференция с албанския премиер Еди Рама, съобщи "Коссев".
Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел
Още: Грипът пълни болниците в САЩ - по-тежък ли е от Covid-19?
Още: Блинкeн тръгва към Европа да разсейва съмненията за лидерството на САЩ
Блинкен поздрави Албания за приноса, направен през 15-те години от присъединяването й към НАТО, като я определи за надежден партньор. „Албанските войски помагат за поддържането на мира в Косово, за ограничаване на агресията на Русия в източния фланг на НАТО. Благодарни сме, че Албания изпълнява своята част и се ангажира да спазва задълженията си“, каза Блинкен, цитиран от БГНЕС.
Още: Блинкен: Гърция е стратегически партньор на САЩ
Още: На "миротвореца" Тръмп няма да му е толкова лесно
Още: Кит погълна гребец на каяк: Баща му случайно записа ВИДЕО на страшния момент
Част от днешните дискусии е било изграждането на военноморската база на НАТО в пристанището в Дурас, но изграждането й зависи от плана на алианса за разпределение на активите и логистиката.