Президентът на САЩ Доналд Тръмп е заявил по време на разговор със своя южнокорейски колега Мун Джей-ин, че е открит към идеята за преговори между страната му и Северна Корея, но е допълнил, че възнамерява да прилага „максимален натиск“ заради ядрената програма на Пхенян, предаде AFP, цитирана от агенция "Фокус".
Още: Почина голямата холивудска легенда Ричард Чембърлейн (ВИДЕО)
Още: Размечта ли се САЩ за Британската общност? Тръмп иска да е като крал Чарлз
По данни на Белия дом Тръмп е заявил, че е открит към преговори с Пхенян „в правилното време и при правилните условия“.
„Двамата лидери подчертаха необходимостта от максимален натиск срещу Северна Корея“, заяви прессекретарят на Белия дом Сара Сандърс.
Междувременно Тръмп лично заяви, че приветства възможността страната му да води преговори със Северна Корея, но допълни, че все още не е ясно дали от тях ще има полза.
Още: Малък самолет се разби в къща в САЩ (ВИДЕО)
Още: Тръмп обяви решението си по повод чутовния гаф с изтичането на информация за атаките
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вързано с въже и със 100 синини: Момче влетя в магазин, за да се спаси от домашно насилие
Още: Световни музиканти отменят концертите си в САЩ. Причината: "новият шериф в града" Доналд Тръмп