Байдън трябва да търси информация по заобиколни пътища

18 ноември 2020, 21:45 часа • 3752 | прочитания

Отказът на настоящия президент на САЩ Доналд Тръмп да си сътрудничи с новоизбрания държавен глава, принуди Джо Байдън да търси необичайни странични решения, за да се подготви за взимането на властта през януари, когато той ще се изправи пред още по-голяма опасност за предизвикателствата пред общественото здраве и националната сигурност.

Още: "Способни ли са да напишат справедлива история": Тръмп дава интервю за списанието, разкрило чат с военни тайни

Още: Кога ще свърши войната в Украйна: Тръмп имал свой краен срок

След като му беше отказан достъп до официалния брифинг на разузнавателните служби, който традиционно се дава на новоизбраните президенти, вчера Байдън проведе виртуална среща с експерти от разузнаването, сигурността и дипломацията. Понастоящем никой от тях не работи за правителството, така че остава въпросът дали Байдън е наясно с текущата информация за опасностите, пред които е изправена страната.

Бъдещият вицепрезидент на САЩ Камала Харис присъства на малко по-официален брифинг вчера като член на комисията по разузнаване на Сената, но въпреки това получи ограничена информация за заплахите за страната, пред които ще се изправи Байдън.

В разгара на най-лошата пандемия от 100 години насам, администрацията на Доналд Тръмп блокира сътрудничеството на Байдън с Кризисния щаб, поради което представители на новоизбрания президент планират да се срещнат тази седмица с фармацевтични компании.

Още: 19-годишният син на Доналд Тръмп НЕ може да си дава телефония номер, как говори с приятелите си?

Още: Тръмп към Путин: Владимир, спри, моментът е много неподходящ за бомбардировки!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес