Китайският пазар предоставя „значителна възможност“ за глобалните инвеститори и корпорации, тъй като зад него стои стабилната икономика на страната и нейните постоянни усилия за напредване на реформите и отваряне. Това заявява в интервю за агенция „Синхуа“ Брандън Ахърн, главен инвестиционен директор на Krane Funds Advisors, американска фирма за управление на активи, специализирана в китайски борсово търгувани фондове, предаде "Радио Китай", цитиран от 24 часа.
Още: Доналд Тръмп: САЩ отново може да контролират Панамския канал
Още: Foreign Affairs: Ако Русия победи в Украйна, САЩ ще плащат многократно повече
„Китай осигури изключителна възвръщаемост за инвеститорите, доказано от впечатляващото представяне на индекса MSCI на местния китайския технологичен сектор през годините“, посочва той. Според Ахърн, с отварянето на местните пазари на акции и на продукти с фиксиран доход, инвеститорите от целия свят имат шанса да получат експозиция към по-широк кръг компании и да се възползват от възможности, които предлага Китай.
„Пекин свърши изключително добра работа, като осигури по-голям достъп на чуждестранни инвеститори, мениджъри на чуждестранни активи, брокери, дилъри и застрахователни компании“, подчертава финансистът, отбелязвайки, че последното десетилетие, през което китайските власти извършиха редица реформи за по-нататъшно отваряне на финансовия сектор е „много силно доказателство“, че страната е силно ангажирана с този процес.
По думите на Ахърн, китайският пазар на акции A е бил много устойчив тази година, воден от инвеститори, които имат положителна представа за това как компаниите ще се възползват от икономиката и мерките на правителството за справяне с епидемията от коронавируса. Коментирайки нестабилността в китайските офшорни листвания след неотдавнашни регулаторни стъпки, Ахърн отбелязва, че пазарните тревоги се дължат на това, че „много инвеститори временно се оттеглиха встрани“, и е важно да има рационална перспектива за регулиране.
Още: Конгресът на САЩ защити американското правителство до пролетта, после Тръмп да му мисли
„Регулирането не е лошо нещо, а в някои ключови сектори е оправдано“, каза експертът. Според Ахърн, KraneShares CSI China Internet ETF, която държи китайски компании, регистрирани в САЩ и Хонконг, е отбелязала значителен приток от около 6 милиарда долара тази година. „Това е силен индикатор за увереността на инвеститорите, че тези иновативни компании ще могат да се придържат и да се адаптират към регулациите“, казва той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Десетки хиляди кубинци протестираха срещу санкциите на САЩ (ВИДЕО+СНИМКИ)