Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Американците масово вярват, че медиите разпространяват нарочно фалшиви новини

03 април 2018, 08:51 часа • 2354 прочитания

Преобладаващото мнозинство от американските граждани (77%) е убедено, че водещите телевизионни канали и вестници в страната разпространяват съзнателно фалшиви новини. Това сочат резултатите от проучването на общественото мнение, проведено от университета в Монмаут, Ню Джърси.

Още: Заради "проблеми с графика": Рубио отмени срещата с Кая Калас

Още: Тръмп за Украйна: От "решаваме въпроса за 24 часа" до "сделка може и да няма" (ВИДЕО)

От изследователския екип изтъкват, че миналата година далеч по-малко американци са заемали подобна позиция – приблизително 63% от анкетираните тогава, предаде БГНЕС.

Масово разпространено е и мнението сред американците, че телевизиите и вестниците излъчват и публикуват изфабрикуваните новини под влиянието на т.нар. "групи по интереси". То е било подкрепено от 82% от анкетираните. 42 на сто пък предполагат, че фалшивите новини са резултат от политическите цели и интереси на самите медии.

Единственото положително е, че тази година едва 31 на сто от участвалите в проучването смятат, че медиите прибягват до тази практика "редовно", а 46% са по-склонни да вярват, че това се случва само "от време на време".

Още: За "неприлични, порнографски и явно сексуални чатове": Уволниха 100 служители на американското разузнаване

Още: Нападна ли Русия Украйна: Милиардер-номинация на Тръмп за важен пост стигна до "хък-мък" (ВИДЕО)

Социологическото проучване е проведено между 2 и 5 март, като в него са взели участие почти хиляда американски граждани над 18 години.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес