Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

ДОСТ срещу ДПС - дотук забавно, но скоро няма да е

07 март 2017, 09:39 часа • 14469 прочитания

Повече права срещу глас за ДОСТ – за това е призовал българските изселници турският социален министър Мехмет Мюезиноглу на специални среща с изселническите организации.

Още: Неблагодарният евроатлантизъм: Ново начало, стар край

Още: Борисов и фабриката на девети

Коментар на редактора

Преди избори, особено парламентарни, Турция редовно ни показва какъв разграден двор сме. И е така, защото го позволяваме като държава.

Толкова години наред за манипулирания вот от Турция не успяхме да намерим решение. А то не е толкова сложно, но е необходима политическа воля. Първо – изчистване на избирателните списъци от мъртви души. Второ – гласуваш, само ако си плащаш данъците в България. Трето – гласува се само в официални дипломатически представителства на България, когато става въпрос за чужбина, независимо дали за страна-членка на ЕС или страна-членка извън ЕС. Тези представителства – посолства или консулства, биха могли да открият още секции при голям предварително заявен интерес, но само ако е възможно на територията на самото представителство т.е. на българска територия и при строг контрол – без „застъпници“ да „помагат“ на хората при гласуване. Примерът от други държави и то членки на ЕС в това отношение е безпощаден и всякакви приказки за дискриминация са просто нелепи.

Още: Пиши "Украйна" и да бягаме

Още: Депутатите да ги тестват за мозък – първо обаче избирателите

Въпросът е, че България е стигнала до такова положение, че въвеждането на система от мерки е невъзможно. Години наред ДПС прилагаше модела, който сега ДОСТ се опитва да овладее. И сега единственото, което остава специално на тези избори, е да гледаме как двете страни на една и съща монета ще използват всякакви позволени и непозволени средства за гласовете от Турция. От определена гледна точка това дори може да изглежда забавно, но само докато не си спомним, че България продължава да остарява и младите ѝ хора да бягат – заради липсата на ред и възможности. А като си спомним и за "Стратегическа дълбочина" и как Турция залага на политика, защитаваща нейните интереси чрез развиване на културното наследство на турското малцинство на Балканите и използването на обединени около тези ценности малцинства за намеса в политиката на суверенни държави, съвсем ще забравим да се смеем - за дълго време.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес