Ердоган: Турция си има свои начини

06 октомври 2018, 15:40 часа • 4681 | прочитания

Президентът на Турция Реджеп Таийп Ердоган заяви в събота, че страната е преминала през големи реформи и радикални промени в кратък период от време, за да се справи с трудностите си, предава „Анадолската агенция“, цитирана от "Фокус". 

Още: Как се избира папа: Дипломатът Богдан Паташев с детайли около конклава отвъд прожекторите (ВИДЕО)

Още: Путин: Ветераните от спецоперацията са златният елит на Русия, страната ще бъде предадена в ръцете им (ВИДЕО)

„За да преодолеем трудностите ние приложихме и преминахме през големи реформи и радикални промени много бързо, което при нормални обстоятелства щеше да ни отнеме години“, заяви Ердоган по време на заседание на управляващата „Партия на справедливостта и развитието“ в Анкара.

Турският лидер добави, че увеличаването на лихвения процент не е продиктувано само от икономически причини.

„Разбира се, Турция е отворена за всякакви видове инвестиции и подкрепа, стига цената да не е подриване на суверенитета на страната в бъдеще“, обясни той.

Още: Руска атака в Запорожие: Има загинал, а десетки са ранени, сред тях и деца (ВИДЕО)

Още: Отиде си скулптор, известен с противоречивите си творби (ВИДЕО)

„Ще постигнем целите си с наши собствени решения, наши собствени програми“, увери Ердоган.

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес