Жителите на ромската махала в Русе, не вярват, че Северин сам е извършил бруталното престъпление. От полицията също има информация, че се издирват още съучастници и помагачи на Северин.
Още: 45 пили и 8 дрогирани шофьори хвана полицията за денонощие
Още: Медицинският хеликоптер се отзова на катастрофа с бебе
Хората са в напрежение, защото се страхуват, че ще влизат в квартала им.
"Заканват се, че ще пребият всички. Снощи телефоните бръмчаха. Махнах си цялото семейство", каза Илиян пред bTV, който дори призна, че е въоръжен.
"Заради един изрод не сме съгласни да пострадаме всички", каза още той.
Още: Историята със сина на депутат се повтаря: Дете се простреля в главата
Още: Полиция и жандармерия засилват контрола около храмовете у нас в навечерието на Великден
Илиян твърди, че Северин не е бил сам и е имал съучастници. Той обаче не посочи кои са. „
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Един е загинал, а 32 са ранени на пътя през последното денонощие
Още: Двоен ръст на платените глоби за нарушения на пътя през април
"Той не е единственият извършител, той е 20 кг с мокри дрехи. Това убийство не е станало оттук – оттам, това си е организирано. Тези, които са дошли да го вземат с колата, знаят за какво са го направили", заяви Илиян.
"Не може това момиче да отиде там и по случайност да я хванат", смята още Илиян.
По информация на Нова телевизи лелята и съпругата на Северин са напуснали квартала, в който живеят в Русе, тъй като се страхуват за сигурността си. Стана ясно, че хора от квартала, в който е живеел 21-годишният мъж, са насочвали полицията през тези дни относно посоката, към която е поел Северин, след престъплението.
Още: Задържаха пиян и дрогиран шофьор, пътувал за Бургас за празниците
Още: Две верижни катастрофи на магистрала "Тракия"
Екстрадирането на Северин Красимиров в България може да отнеме най-много до 40 дни. При всички положения Северин няма да бъде съден в Германия, защото има европейска заповед за арест.